Hlavním cílem projektu je sdílení dobré praxe, zkušeností a dovedností v práci s mladými lidmi ohroženými ztíženým uplatněním na pracovním trhu. Dalším cílem je posílit spolupráci klíčových aktérů prostřednictvím rozvoje tematické sítě mezi realizátory aktivit pro mládež (NNO), zástupce veřejné správy (SPOD), domácími a zahraničními experty.
Projekt zahrnuje 4 hlavní části. V první části projektu proběhne oslovení cílové skupiny a úvodní setkání, jehož účelem je důkladné seznámení účastníků s programy zahraničních partnerů projektu NACRO a Youth Association (YA). Setkání se zúčastní také domácí experti Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP), který představí specifiku práce s mládeží ohroženou sociální exkluzí v ČR a nastíní možnosti uplatnění zahraničních programů v domácím prostředí. Po ukončení prezentací si každý z účastníků zvolí program zahraničního partnera podle svých zájmů a zkušeností, s kterým se zapojí do projektu.
Druhá část proběhne formou krátkodobé stáže v Anglii. Každý z účastníků se pod supervizí představitele daného programu NACRO či YA detailně seznámí s jeho praktickým fungováním a přímo se zúčastní vybraných aktivit projektu. Po skončení praxe každý z účastníků sestaví podrobnou zprávu o své činnosti a získaných zkušenostech.
Po stáži proběhne hodnotící setkání. Účastníci vytvoří pracovní skupiny podle projektů, do kterých se zapojili.
Na základě zpráv jednotlivých účastníků o činnosti a výsledků pracovních skupin bude zpracována Publikace - manuál dobrých praxí, která popíše fungování programů NACRO a YA s ohledem na možnosti jejich využití v českém kontextu, včetně uvedení determinant ovlivňujících realizaci těchto projektů v podmínkách ČR.Všechny výstupy projektu budou prezentovány na Závěrečné konferenci určené pro odbornou i laickou veřejnost a média