Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Cílem projektu je rozšíření a dokončení systému celofiremního vzdělávání zaměstnanců stavební společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. Toto vzdělání inovuje již existující systém vzdělávání a bude s ním ve vzájemné synergii.

Navržené vzdělávání je zaměřeno na rozvoj odborných znalostí a dovedností, které zaměstnanci potřebují k výkonu konkrétní pracovní pozice nebo takových odborných znalostí, které zajistí profesní postup a zvýšení kvalifikace. 

V minulých letech společnost organizovala vzdělávání svých zaměstnanců především dané zákonem, v osobnostním rozvoji a jazykovém vzdělávání. Tato část byla zajišťována vnitrofiremními lektory.

Realizací projektu bude rozšířen počet vnitrofiremních lektorů o další lektory, kteří projdou sami vzdělávacím procesem a budou připraveni zajistit přenesení získaných poznatků na další pracovníky společnosti.

Projekt vychází z podrobné analýzy, zkušeností se vzděláváním zaměstnanců v minulých letech a znalostí všech potřeb, které jsou nezbytná pro výkon na dané pracovní pozice.

Projektu se účastní cca 50% zaměstnanců společnosti. Jsou to pracovníci, kteří doposud nebyli vzděláváni nebo je plánován jejich kariérní posun. Dále pak klíčoví manažeři, jejichž rozhodování a vyjednávání zakázek je pro společnost zásadní. Zvláštní zřetel bude brán na vzdělávání pracovníků 50+, kterých je ve společnosti cca 35%.

Cíle projektu budou dosaženy splněním těchto postupných kroků:

- Vzděláváním vnitrofiremních školitelů a rozšířením stávajícího týmu

- Vzděláváním dělnických, technických a manažerských profesí čímž se zvýší jejich pracovní kompetence

- Zavedení pozice pracovníka sledující naplňování rovných příležitostí

 

Cílem projektu je navázat na již existují systém vzdělávání zaměstnanců a doplnit systém o odborná vzdělávání dělnických a manažerských profesí ve stavebnictví. Cíle bude dosaženo: - rozšířením týmu vnitrofiremních školitelů o školitele odborných disciplín tak, aby mohlo docházet v budoucnu k průběžnému školení zaměstnanců na odborných pozicích - dopracováním kvalifikačního programu, který bude vymezovat pravidla profesního růstu zaměstnanců společnosti - zavedení pracovní pozice, která bude sledovat naplňování rovných příležitostí
Projekt bez partnerů.
Projekt Stavební a manažerská akademie byl zahájen 1. 5. 2013, kdy započala realizace jednotlivých klíčových aktivit, konkrétně: KA1 Řízení projektu, KA2 Odborné vzdělávání dělnických profesí I., KA3 Odborné vzdělávání dělnických profesí II., KA4 Odborné vzdělávání dělnických profesí III. - údržba a obsluha drobné mechanizace, KA5 Odborné vzdělávání - projektanti, obchodníci, PR pracovníci, technici přípravy, KA6 Odborné vzdělávání - manažerská akademie, KA7 Odborné vzdělávání - stavební akademie, KA8 Odborné vzdělávání právní a ekonomické vzdělávání, KA9 Vzdělávání v oblasti IT - klíčové dovednosti, KA10 Jazykové vzdělávání - klíčové dovednosti, KA11 Vzdělávání vnitrofiremních lektorů, KA12 Zajištění rovných příležitostí mezi muži a ženami. Realizací jednotlivých klíčových aktivit dochází k rozvoji odborných znalostí a dovedností zaměstnanců společnosti.
Společnost po celou dobu své působnosti podporuje kvalifikační růst svých pracovníků. Realizace tohoto projektu umožní posílení vzdělávacích možností společnosti a nastavení vhodných postupů dalšího profesního rozvoje zaměstnanců na všech pracovních pozicích. Bude zavedena funkce pracovníka, který sleduje dodržování rovných příležitostí a to nejen mužů a žen, ale i pracovníků starších 50+. Společnost zavede v průběhu projektu pozice odborných vnitrofiremních lektorů, kteří se postupně stanou stálou součástí firemního vzdělávacího týmu. Ten bude v budoucnosti doplňován dle potřeby o další školitele. Po ukončení realizace projektu bude společnost dále podporovat profesní rozvoj pracovníků ve všech směrech. Bude nastaven motivační a adaptační plán zaměstnance a budou předávány znalosti a zkušenosti na základě interního proškolování vnitrofiremními lektory. Jejich znalosti budou dále vhodným vzděláváním rozvíjeny. Díky vybudování týmu vnitrofiremních lektorů dojde k zvýšení počtu pravidelně proškolovaných pracovníků a k zajištění rychlého a efektivního proškolení nově přijatých pracovníků, pracovníků vracejících se z mateřské dovolené či z dlouhodobé pracovní neschopnosti z důvodu nemoci.
Projekt bez mezinárodní spolupráce.

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinu tvoří cca 52 % (220) všech zaměstnanců společnosti. Vzdělávání se účastní jak pracovníci na dělnických pozicích, tak také pracovníci středního a TOP managementu a THP pracovníci. Do projektu jsou zařazeny aktivity, jejichž absolvování posílí pracovní kompetence dotčených pracovníků. Byly navrženy tak, aby došlo co nejefektivněji a nejhospodárněji k zvýšení kvalifikace jednotlivých pracovníků. Proškoleni budou především pracovníci, kteří neprošli vzděláváním v minulých letech a byla u nich vzdělávací potřeba identifikována.