Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Projekt je zaměřen na cizince ze třetích zemí žijící ve Středočeském kraji a jejich podporu na trhu práce. Podporou se rozumí realizace následujících aktivit:

-          Vyhodnocení motivace, pracovních zkušeností a kvalifikace každé zapojené osoby a vytvoření individuálního plánu podpory a zapojení do projektu.

-          Realizace komplexního poradenského programu

-          Realizace doplňujících vzdělávacích kurzů, které jsou pro začlenění na trh práce nevyhnutelné (kurz češtiny, pracovního minima)

-          Individuální psychologická podpora

-          Podpora při získávání pracovního uplatnění, včetně vytváření pozitivního a otevřeného prostředí na trhu práce pro zaměstnávání cizinců přímým oslovováním zaměstnavatelů

Cílem projektu je pomoct cizincům najít uplatnění na trhu práce. Aktivity projektu jsou přizpůsobeny potřebám cílové skupiny a zaměřují se buď na podporu nelegálně pracujících cizinců při jejich vstupu na legální trh práce nebo na podporu cizinců pracujících výrazně pod svoji kvalifikaci při získávání zaměstnání, které odpovídá jejich kvalifikaci, nebo je na přiměřené úrovni. Aktivity projektu jsou nastaveny s ohledem na potřeby cílové skupiny definované během dlouholetí praxe PPI (PPI poskytuje služby cizincům od r. 1998).
Projekt nemá partnery
Není relevantní

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Projekt se zaměřuje na podporu znevýhodněné skupiny na trhu práce – cizinců ze 3. zemí (azylantů a imigrantů) ze Středočeského kraje. Ve Středočeském kraji žije druhý největší počet cizinců po hl. městě Praze (viz statistiky MVČR). Vstupní podpora, kterou tato jazykově, kulturně a sociálně znevýhodněná skupina lidí má, je však nedostatečná. Projekt se zaměřuje na 2 skupiny cizinců. Jedná se o skupiny, na které nejsou zaměřeny specificky cílené podpůrné mechanizmy: cizince, kteří pracují nelegálně a cizince, kteří pracují výrazně pod svojí dosaženou kvalifikaci. Jedná se přitom o početné skupiny, což potvrzují zkušenosti a statistické údaje z interní databáze Poradny pro integraci (PPI).