Veřejný detail projektu

Informace o projektu

Jednotlivé aktivity a služby programu následné péče odpovídají potřebám a problémům, které vyvstávají při návratu cílové skupiny do běžného života a zpět na trh práce. V programu následné péče jsou zjištěny potřeby klienta a služba je založena na individuálním přístupu k uživateli služby s ohledem na prevenci relapsu, nabízí strukturovanou individuální a skupinovou práci s klienty a bydlení v chráněném prostředí Děčínského doléčovacího centra. Délka doléčování je 6 měsíců.

Hlavním cílem projektu je sociální začleňování osob po léčbě závislosti na návykových látkách do společnosti a zejména zpět na trh práce prostřednictvím komplexního programu následné péče, který vytváří podmínky pro udržení abstinence u osob, které absolvovaly ústavní léčbu a již abstinují.
NE
Klient indikovaný do programu přichází na první konzultaci, kde je mapována jeho sociální situace, potřeby, problémy apod.. Po předání informací o programu (jeho délce, frekvenci schůzek, práv a povinností apod.) jsou definovány cíle a témata, kterých chce klient dosáhnout. Výstupem je individuální plán potřeb klienta, který je podkladem pro hodnocení dosahování vytyčených individuálních cílů v průběhu doléčování. Následně nastává fáze vlastních osobních konzultací (KA č.1) a později fáze skupinových sezení (KA č.2). Někteří klienti využijí možnosti bydlení v chráněném prostředí (KA č.3).
V průběhu realizace projektu došlo k podpoření 82 osob (66 mužů a 22 žen) v rámci klíčových aktivit 1 - 3.
NE

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Osoby ohrožené závislostmi nebo osoby závislé na návykových látkách, které absolvovaly ústavní léčbu ve zdravotnickém zařízení, absolvovaly ambulantní léčbu nebo se jí podrobují,nebo osoby, které abstinují.