Projekt vychází z dosud získaných zkušeností v oblasti odborného vzdělávání zaměstnanců, zaměřeného na zvyšování jejich odborných znalostí a dovedností s pozitivním dopadem na růst jejich konkurenceschopnosti s podporou vytváření podmínek pro jejich kariérní růst. Na základě toho je do procesu dalšího odborného vzdělávání zaměstnanců ve společnosti položen důraz na zvyšování podílu zapojení interních lektorů v porovnání ke školením nakupovaných formou služby. Tato orientace rozvíjí systémovost přístupu ve stávajícím vzdělávacím systému. Investování do přípravy interních lektorů se ukázalo jako efektivní prvek, který umožňuje pružně organizovat interní odborná školení zaměstnanců podle možností výroby s minimalizací potřebných financí na zajištění školení.
V projektu vyškolení interní lektoři budou nadále školit další zaměstnance, aby se mohla prověřit vhodnost zvoleného přístupu a směru rozvoje poskytování odborného školení zaměstnancům.
Využíváním získaných znalostí a dovedností vyškolenými zaměstnanci na příslušných pracovních pozicích si příjemce vytváří podmínky pro zkvalitnění výrobních a obchodních procesů. Přínosem pro něj bude i to, že se zvýší efektivita organizování vzdělávání, což přispěje k udržení konkurenceschopnosti na trhu.
Plánovaná školení jsou zaměřena na zaměstnance bez rozdílu pohlaví a dosaženého věku.
V rámci projektu bude vytvořen plán k zajištění rovného přístupu k ženám a mužům na jednotlivých organizačních úrovních společnosti se zapracováním vybraných opatření do interních dokumentů společnosti (např. organizační směrnice a řády). K podpoře jeho využívání budou zavedeny nové metody a nástroje pro srovnávání podmínek rovného zacházení, aby vedoucí pracovníci na jednotlivých úrovních měli jednotný přístup k řešení této oblasti.