Veřejný detail projektu

Informace o projektu

 

Hlavní činností projektu je zajištění kvality poskytování sociálně-právní ochrany dětí v Hodoníně a ve spádových obcích. V souvislosti s novelou SPO došlo k nárůstu nových činností, které vyžadují jednak odbornost, ale zároveň způsobují časovou zátěž. Jde například o činnosti související s vyhodnocováním situace rodiny, individuálním plánováním, rozšířením poradenské činnosti, pořádáním případových konferencí, zásadními změnami v náhradní rodinné péči. Z těchto důvodů zůstává velmi omezený časový prostor pro nejdůležitější část SPO, a to je terénní práce. 

V rámci projektu se uskuteční činnosti, které by měly zajistit zvýšení odbornosti pracovnic vykonávajících SPO. Jedná se o účast pracovníků SPO na vzdělávacích kurzech, supervizích, a spolupráci při evaluaci vzdělávacích aktivit. Dále se budou pracovníci podílet na spolupráci s organizacemi – Centrum pomoci rodinám, Spondea, o.p.s. a s pěstounskými rodinami formou přípravy jednání kulatých stolů s těmito organizacemi a dalšími subjekty, kterých se budou také aktivně účastnit. V rámci vytváření „Metodiky implementace standardů kvality SPOD Hodonín do praxe“ budou pracovníci velmi úzce spolupracovat s externím metodikem, zejména předávat pro zapracování informace z praxe.

 

 

 

 

 

Cílem projektu je vytvoření podmínek pro systematickou sociální práci orgánů sociálně-právní ochrany dětí s rodinami a dětmi jako nezbytného předpokladu pro aktivity veřejných orgánů v oblasti sociální integrace osob ohrožených sociálním vyloučením.
nejsou
Projekt byl realizován od 1. 2. 2014 do 30. 6. 2015. Pro projekt byli nově přijati 4 sociální pracovníci, jeden administrativní pracovník a jeden projektový manažer. Bylo pořízeno vybavení kanceláří pro nově přijaté pracovníky, byla vybavena speciální místnost pro komunikaci s ohroženými dětmi a rodinami. Uskutečnilo se 6 akreditovaných vzdělávacích kurzů a 7 supervizí. Byly uspořádány kulaté stoly s policií, kulaté stoly s o.p.s. Spondea a dvě setkání s pěstounskými rodinami.
Byla zpracována systematická pravidla naplnění standardů kvality v „Metodice implementace standardů kvality SPOD Hodonín do praxe.“ Díky navýšení počtu pracovníků oddělení sociálně-právní ochrany MěÚ Hodonín, jejich profesním rozvojem (akreditované vzdělávací kurzy a supervize), dodáním vhodného materiálního a technického vybavení a vytvořením prostor vhodných pro komunikaci s ohroženými dětmi a rodinami byla zajištěna kvalitnější péče o děti a mládež. Díky kulatým stolům byla nastavena koordinovaná komplexní spolupráce s dalšími subjekty participujícími na péči o dítě.
není

Operační struktura


Příjemce


Přehled zdrojů financování projektu


Termíny

v
v
v

Dopad projektu

Cílovou skupinou je orgán SPOD v Hodoníně, tedy sociální pracovníci oddělení SPOD, odboru sociálních služeb Městského úřadu v Hodoníně.